تشخیص باتری اصل کاترپیلار چگونه ممکن است؟

باتری کاترپیلار یکی از انواع باتری های یون لیتیوم می باشد که با داشتن مزایای فراوان توانسته تقاضا و مصرف زیادی را به خود اختصاص دهد. کاترپیلار جزو باتری های غیر قابل تعویض است. از این رو هر گونه اقدام برای خارج کردن آن می تواند به عمر باتری شما صدمه وارد کند. به همین علت برای اینکار باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید. باتری یکی از اصلی ترین قطعات اسمارت فون ها به شمار می رود. چرا که باعث پشتیبانی عملکرد بالای تلفن های همراه می شود. از این رو در رابطه با این موضوع باید به نوع باتری که خریداری می کنید، توجه بسیاری داشته باشید که یکی از این موارد قابل توجه تشخیص باتری اصلی کاترپیلار است. به سبب اهمیتی که این موضوع پیدا کرده است در ادامه شما را با راه های تشخیص آن آشنا خواهیم کرد.

تشخیص باتری اصل کاترپیلار

گوشی های موبایل می توانند دنیایی از خدمات و امکانات منحصر به فرد را در اختیار شما قرار دهند و  به همراه جدایی ناپذیر شما تبدیل شوند. برخی از افراد در هنگام کارکردن با گوشی از زود تخلیه شدن شارژ باتری شکایت می کنند. در این صورت اگر باتری شما غیر قابل تعویض باشد، گوشی شما نیز داغ خواهد شد. این اتفاق می تواند در اثر تعبیه شدن یک باتری معیوب و یا تقلبی باشد. از این رو شما به عنوان یک کاربر باید بدانید که راه های تشخیص باتری اصلی کاترپیلار از نوع معیوب آن چیست.

راه های متفاوتی برای اینکار در نظر گرفته شده اند که می توانند کمک بسیار بزرگی برای شما باشند. پس با دقت بالا به مواردی که ذکر خواهند شد توجه کنید.

در ابتدای کار جعبه باتری را بررسی کنید

اولین و ساده ترین کاری که می توانید برای تشخیص نوع اصل باتری کاترپیلار به کار ببرید، این است که جعبه آن را بررسی نمایید. به طور کلی اگر باتری شما اصل باشد، جعبه نگهدارنده آن باید کیفیت بالایی را به خود اختصاص داده باشد. چرا که بهتر می تواند کار محافظتی را انجام دهد. همچنین بر روی این بسته بندی حرف هایی نوشته شده اند که ظاهر آن ها باید کاملا طبیعی باشند.

حتما تاریخ تولید را چک کنید

یکی دیگر از راه هایی که می توانید بفهمید باتری کاترپیلار شما اصل است یا غیراصل این است که تاریخ تولید آن را بررسی کنید. به طور کلی و با کمی دقت می توانید متوجه این موضوع شوید. چرا که تاریخ تولید یک بار بر روی بسته بندی و یک بار هم بر روی خود باتری درج شده است. اگر هر دو تاریخ یکی باشند، در آن صورت می توان کمی مطمئن شد که باتری اصل است.

حتما به شکاف و بدنه باتری تان توجه کنید

اگر باتری کاترپیلار شما اصل باشد، از تکنولوژی های مختلفی در تولید آن بهره گرفته شده است. به عنوان مثال باتری ها برای اینکه بتوانند از یک بسته بندی ایمن برخوردار باشند از تکنولوژی درزگیری گرمایی در آن استفاده شده است. در حالی که باتری های تقلبی اینگونه محافظت ها را در خود به کار نبرده است. همچنین اگر باتری کاترپیلار به صورت غیر اصل باشد، برچسب هایی که بر روی آن زده شده اند به صورت کاملا نامنظم هستند.  در حالی که با نگاه به نوع اصل آن متوجه پوشیده شدن تمامی قسمت های باتری با برچسب های منظم می شوید.

به فونت درج شده توجه کنید

اگر راه های دیگر نتوانستند شما را به نتیجه درست برسانند، در آن صورت می توانید به فونت درج شده بر روی خود باتری توجه کنید. نوشته هایی که بر روی باتری نوشته شده اند، از فونت توپر و سیاه استفاده کرده اند. در حالی که این نوشته ها در نوع تقبلی نازک و کاملا کمرنگ هستند.

جنس پلاستیک باتری اصل با نوع تقلبی آن کاملا متفاوت است

از دیگر مواردی که می تواند به شما کمک کند تا از اصل و یا تقلبی بودن باتری تان آگاه شوید، نوع پلاستیک به کار رفته در آن است. به گونه ای اگر به سطح باتری اصل کاترپیلار نگاه کنید، با یک سطح کاملا یکنواخت رو به رو می شوید. این سطح با استفاده از پلاستیک PC طراحی شده است. در حالی که این قضیه در باتری های تقلبی کاملا فرق دارد و سطح آن کاملا ضخیم می باشد. همچنین نوع پلاستیکی که در این باتری ها به کار گرفته شده، به صورت بازیافتی هستند که حالتی شکننده به خود گرفته اند.

آیا باتری های اصل نیز خراب می شوند؟

هر چیزی قابلیت خراب شدن را دارد و این موضوع وقتی شدت پیدا می کند که آگاهی از طریقه درست استفاده کردن آن را نداشته باشیم. باتری کاترپیلار نیز از این قاعده مستثنی نیست، هر چند نمونه ای کاملا اصل باشد. از این رو برای اینکه بتوانید دوام بالایی را به باتری ببخشید، می توانید از نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد نهایت بهره را ببرید.

  • در وهله اول باید نور صفحه نمایشگرتان را غیر از مواقع لزوم کم کنید. این کار نه تنها باعث می شود شارژ گوشی شما بیشتر دوام بیاورد، بلکه ماندگاری باتری نیز افزایش پیدا می کند.
  • مسنجرهای اینترنت خودتان را ببندید.
  • گوشی را در حالت ویبره قرار ندهید.
  • برنامه هایی که نیازی به آن ها ندارید و باز هستند را ببندید.
  • سیستم موقعیت یاب گوشیتان را خاموش کنید.
  • بهتر است تصویر زمینه شما تیره و ساده باشد.
  • اگر به اینترنت و یا وای فای گوشی تان نیازی نداشتید، در آن صورت حتما باید آن را خاموش کنید.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی راه هایی پرداخته شد که با استفاده از آن ها می توانید باتری اصل کاترپیلار را از نوع غیر اصل آن تشخیص دهید. حتی اگر خودتان اینگونه موارد را بررسی نمی کنید، باتری اصلی کاترپیلار را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید یا مراجعه کنید به نمایندگی های معتبر. در غیر این صورت خرید باتری تقلبی نه تنها می تواند عمر کمتری خواهد داشت، بلکه باعث آسیب زدن به تلفن همراه شما شده و ضررهای اقتصادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. از این رو تمامی توجه خود را معطوف به این موضوع کنید تا با چالش های متفاوتی رو به رو نشوید.